FOR FURNITURE 2017
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

Pozvánka na ENERGO SUMMIT 2022


 

Zveme vás na 7. ročník energetického summitu, jehož cílem je podpořit veřejnou debatu ke směřování české energetiky v budoucnu s ohledem na existující i budoucí možné problémy, pomoci k prezentování nezbytných a v řadě případů i nepopulárních kroků pro občany ČR a přispět k celospolečenské i politické podpoře rozvoje energetiky ČR.

 

V rámci konference vystoupí zástupci státní správy a jejich institucí, podnikatelských a zaměstnavatelských svazů, energetického sektoru atd., což umožní prezentovat návrhy řešení ze širokého spektra pohledu na tento sektor.

 

Zaměření konference, která bude rozdělena do 2 navazujících bloků, je následující:

 

Blok 1:

  • Současný stav energetiky v ČR, SEK, Green deal, problémy a plány
  • Energetická bezpečnost ČR

Blok 2:

  • Problémy na energetickém trhu z pohledu dodavatelů energie i zákazníků
  • Prezentace konkrétních řešení pro zákazníky

 

Vstup na summit je zdarma

 

>> ON-LINE REGISTRACE <<

 

>> Podrobný program summitu <<

 

Generálním partnerem akce je Skupina ČEZ.

 

DATUM A MÍSTO KONÁNÍ:
7. června 2022 od 10.00 hod. (registrace účastníků již od 9.30 hod.), Kongresový sál, Vstupní hala II, PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, 199 00 Praha 9 - LetňanyKrásné Vánoce a šťastný nový rok 2019
Opětovné varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem
PF 2018
Veletrhy bydlení, designu a zahrad 2017
Rozhovor s firmou Rottdesign s.r.o. na veletrhu FOR FURNITURE 2017
Rozhovor s firmou Casamoderna s.r.o. na veletrhu FOR FURNITURE 2017
Soubor jarních veletrhů FOR HABITAT přilákal řadu zahraničních hostů


Letošní soubor jarních veletrhů FOR HABITAT (FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR FURNITURE, DESIGN SHAKER, Světlo v architektuře a Bydlení, nové projekty) přilákal řadu vzácných zahraničních návštěv.

Slavnostního otevření a následného koktailu společné expozice italských firem na veletrhu DESIGN SHAKER organizátora firmy MEDINIT se zúčastnil italský velvyslanec Aldo Amati a zástupci Italsko-české obchodní a průmyslové komory (CAMIC).

 

 

 

 

Uzavřenou akci DESIGN SHAKER OPENING pro designéry a další profesionály z oboru poctili svou přítomností i rakouský obchodní atašé pan Gerhard Schlattl s marketingovým ředitele Janem Cimermanem z obchodního oddělení Rakouského velvyslanectví, či pan Adam Čumpel, obchodní poradce Dánského velvyslanectví.

 

 

 

 

Druhý den veletrhu na veletrh zavítal řecký velvyslanec  Efthymios Efthymiades spolu s řeckým obchodním radou panem Pavlosem Olzierskym, kteří si prohlédli celý veletrh a společně navštívili stánek s nábytkem řeckého vystavovatele MESA EXO v hale 2D.

 

 

 

Průzkum trhu pro jednotlivé obory veletrhů přišli zpracovat obchodní poradci ze Španělského velvyslanectví paní Nerea Gallego Ortiz de Zarate a pan Pablo Bajo Dasca.

 

 

 

 

Veletrhy přilákaly i řadu zahraničních nákupčích, kteří možná navštívili i váš stánek. Pan Develtere, majitel belgické firmy stejného jména, v doprovodu zastupující  belgické atašé paní Markéty Borůvkové, či jihokorejská firma Daeha Chair Co., hledající prostřednictvím Obchodní komory při Česko-korejské společnosti obchodní partnery a distributory kancelářského nábytku byly jen dvěma příklady z řady.

 Expozice jarních veletrhů jsou úchvatné - organizátoři vybrali ty nejlepší
Napsali o nás - NOVINKY.CZ


Cvičící a léčebná matrace

Během spánku tělo regeneruje a odpočívá. Na trhu jsou aktuálně i matrace, které za člověka v podstatě cvičí, přesněji řečeno strečují. „Snažíme se společně se zdravotnickými školami vyvíjet produkty, které pomáhají a léčí,“ řekl Novinkám generální ředitel společnosti Magniflex František Hlaváč s tím, že matrace Magnistretch je schopna během spánku podpořit léčbu například vyhřezlé ploténky, skřípnutého nervu v páteřní oblasti nebo sesedání páteře. Matrace s celosvětovým patentem tohle všechno jednoduše dokáže. „Lidé cítí okamžitou úlevu. Podstatou je, že horní vrstva matrace vás obejme. Od pasu nahoru a od pasu dolů se zatížením začne natahovat, neinvazivně. Podle prodělaných testů se člověk na této matraci za osm hodin strečově natáhne o 1,5 cm,“ tvrdí Hlaváč a dodává, že osm hodin spánku na matraci zhruba odpovídá třiceti minutám cvičení zaměřeného na protažení páteře. Výrobek je k dispozici ve dvou výškách a ve středně tuhé a středně měkké variantě. Stojí řádově 23 až 25 tisíc korun.

 

Postel prodlužující život

Aby nám to v ložnici pěkně vonělo, můžeme si v ní například zapálit vonnou svíčku. Výrobci nábytku vymysleli ještě lepší variantu, která nejen voní, ale zároveň léčí. „Postel z vysokohorské borovice limba, která roste v Alpách ve výšce nad 1600 metrů, je zajímavá tím, že má vysoký obsah pinosylvinu, což je látka, která se ze dřeva uvolňuje postupně. A díky ní lépe spíte. Spánek je hlubší, dokonce lze snížit tepovou frekvenci až o osm tisíc tepů za noc, takže na této posteli žijete déle,“ říká s nadšením obchodní zástupce firmy Jelínek David Srněnský s tím, že v Evropě tato postel není novinkou, v Česku se prodává zatím jen dva roky. Češi si na takové věci prý zvykají pomalu. V základním provedení lze postel pořídit za 30 tisíc korun, v plné výbavě ji koupíte za 70 tisíc korun.

 

Psí pelíšky

Málokoho by napadlo, že i psí mazlíčci mají při spánku stejné problémy jako jejich páníčci. Vzhledem k tomu, že Češi jsou národem pejskařů, museli i výrobci matrací reagovat na požadavky zákazníků. „Byli jsme požádáni, abychom stejnou matraci vyrobili i pro pejska, který měl problém s klouby nebo sesedáním páteře. Máme tak čtyři druhy pelíšků různých velikostí s italskou paměťovou pěnou,“ říká Hlaváč.

 

Mechová zeď

Pokud rádi začleňujete přírodní prvky do svých domovů, můžete si ložnici doplnit také o mechovou stěnu. Působí příjemným, uklidňujícím dojmem a navodí atmosféru lesa a odpočinku. Stěna rozhodně není žádná napodobenina, je tvořena skutečným lesním mechem. „Přestože stěny vyrábíme už pět let, není to zcela běžné, a pořád je to novinka. Budoucnost tohoto prvku teprve nastane. Je to skutečně organický mech, který byl vypěstovaný na speciálních místech a který sklízely společnosti, které mají certifikaci pro sklízení mechu. Mech se poté zakonzervuje, takže už nevyžaduje žádnou vlhkost, zalévaní nebo denní světlo,“ tvrdí Jakub Hoďánek z Flower Company s tím, že údržbu opravdu nevyžaduje téměř žádnou. Občas je dobré zbavit mech prachu, vysavačem nebo fénem. Jediné, co po čase ztrácí, je barva. Příjemným rysem, na rozdíl od mechu přineseného z lesa, je skutečnost, že z takto zakonzervovaného produktu majiteli už doma neleze hmyz. Vzhledem k tomu, že firma funguje pět let, její majitelé vědí, že mech vydrží pět let. Ceny se pohybují od tří tisíc za metr čtvereční, ale můžete se dostat i na patnáct tisíc korun za kopečkový mech. Záleží na typu, který si vyberete.

Kristýna Léblová, NovinkyNa veletrhu FOR FURNITURE vynikl nábytkový program Gatta společnosti Kaplan nábytek s. r. o.
Nábytkem roku 2017 je kancelářský nábytek společnosti PLAN


Asociace českých nábytkářů za velmi zdařilé označila také další výrobky:

  • Pohovku „Sit & Sleep“ společnosti Čalouněný nábytek Duchoň, kterou navrhla Iva Bastlová
  • Polokřeslo „ETHORE“ společnosti FORM, kterou navrhli Daniel Barták a Martin Beinhauer, koupelnový
  • Koupelnový nábytek „DREAM TOP“ společnosti LE BON od designéra René Nováka
  • Kolekci „BACK TO ROOTS“ společnosti LUGI od Markéty Cajthamlové
  • Kancelářské křeslo „TEA“ společnosti RIM CZ, která navrhli Massimo Costaglia & Giulio Maazzanti
  • Kolekci „LEAF“ společnosti TON (design E-ggs)


Designérka Iva Bastlová představila interiérové styly pro rok 2017
Největší jarní přehlídka bydlení, designu a zahrad začala
LUXUSNÍ KOBERCE OD FLOARE CARPET


Patříte-li mezi milovníky přírodních materiálů, jistě vás zaujmou luxusní koberce od FLOARE CARPET - výrobce moderních vlněných koberců ze 100% vlny . Koberce z vlněného vlákna vynikají svojí přirozenou krásou a vlastnostmi nejvyššího komfortu. Jsou příjemné, barevně i tvarově stálé, skvěle izolují a zlepšují akustiku v místnosti.

Koberce pro náročné zákazníky a zákazníky preferující přírodní materiály. Zde naleznete překrásné koberce ze 100% vlny - dokonalého přírodního materiálu s vlastnostmi toho nejvyššího komfortu.
 Ford Motor Company, s. r. o. jako titulární partner společnosti ABF, a. s. si Vás dovoluje pozvat na prezentaci modelů Ford ve vstupní hale I.


Ford Motor Company, s. r. o. jako titulární partner společnosti ABF, a. s. si Vás dovoluje pozvat na prezentaci modelů Ford ve vstupní hale I.

Přijďte si prohlédnout ikonický Mustang, SUV a crossovery Kugu a S-MAX, osmi- až devítimístné Tourneo Custom a nejprodávanější terénní pick-up v ČR, model Ranger. Chybět nebude ani manažerské Mondeo, dynamicky laděný Focus ST-Line nebo prostorný malý vůz KA+.

Naši specialisté Vám rádi poradí s výběrem vozu a vhodné formy financování nebo pojištění. Připravili jsme pro Vás i zvýhodněnou nabídkou při příležitosti této výstavy.
 
Více o modelech Ford na www.ford.cz.PORADNA INTERIÉROVÉHO ARCHITEKTA


V rámci přehlídky Design Shaker máte možnost ZDARMA využít služeb interiérové architektky Ing. Evy Lövenhöferové ze studia Evalofa. Najdete ji na expozici firmy Triant (hala 4, stánek 4B10). Velmi vám doporučujeme rezervovat si schůzku předem a přinést s sebou plánek nebo projektovou dokumentaci a fotografie interiéru.Největší jarní přehlídka bydlení, designu a zahrad začíná už za pár dní
JV Pohoda - kolekce designových jídelních stolů Quattro


Stůl navrhl pro společnost JV Pohoda designér Giovanni Barollo. Designový stůl Quattro je naprosto výjimečný svojí propracovaností a formou, která zaujme každého, kdo stůl spatří. Jedinečný je především svojí zdánlivou lehkostí. Ve skutečnosti se ale jedná o velmi pevný a stabilní jídelní stůl. Lehkost – vzdušnost produktu je ale asi přesně to, proč si určitá část zákazníků tento stůl okamžitě zamiluje. Díky své odlehčenosti je tento typ stolu vhodný i do relativně menších prostor. Stoly jsou vyráběny v širokém spektru rozměrů. Volit lze i celou řadu barev podnože a také druhů dřeva. V nabídce je dokonce i pět typů hran stolové desky. Všechny stoly Quattro jsou vyrobeny tak, aby mohly věrně sloužit po mnoho generací. Více na www.jvpohoda.czSpolečnost Casamoderna představí nové trendy v interiéru


Společnost Casamoderna, která zastupuje přední světové výrobce moderního nábytku, Vám na veletrhu představí ochutnávku ze svého sortimentu na 100m2. Načerpejte nové inspirace pro svůj domov! Casamoderna díky spolupráci s mnoha zahraničními dodavateli nabízí ucelený koncept bydlení. Jejich nábytek ztělesňuje trendy a styly z celého světa, nadčasový půvab a dokonalost zpracování. Luxusní stůl Cipro s chromovou středovou podnoží a masivní dubovou deskou doplněný o dubovou komodu naleznete na stánku společnosti Casamoderna v hale 5 / stánek 5A08. Využijte výstavní slevu ve výši 15%! Více na www.casamoderna.czNÁBYTEK DUCHOŇ je česká značka kvalitního čalouněného nábytku


Představuje dokonalé spojení inovativního designu, kvalitních materiálů s dlouhou životností a precizní čalounické práce. Návštěvníkům veletrhu předvedeme nejnovější trendy ve výrobě čalouněného nábytku. Jedním z nich je relaxační polohovací systém s elektrickým ovládáním, který posouvá hranici domácí relaxace na nejvyšší úroveň. Tento systém lze zakomponovat do křesla i sedací soupravy. Každý z nás má vlastní definici pohodlí a my to víme, proto Vám nabízíme dokonale ergonomicky tvarovaný a pohodlný nábytek, doplněný o inspirující design a moderní funkce. Dokonalým příkladem je multifunkční pohovka v minimalistickým designu SIT & SLEEP, kterou navrhla designérka Ing. Iva Bastlová Dis. Tato novinka je zařazena v soutěži o ocenění Nábytek roku 2017.Změna sídla společnosti
Zbývá posledních pár dní pro přihlášení do soutěže GRAND PRIX!
Pippich a Krulišová – návrhy a realizace interiérů


Jedná se o dvojici interiérových návrhářů, která tvoří zkušený tým. Podle potřeby, složitosti a rozsahu konkrétní zakázky pracují na svěřeném úkolu společně nebo samostatně.
Řešení interiérů se věnují profesionálně již řadu let a za tu dobu mají za sebou skutečně mnoho úspěšně zrealizovaných interiérů různého zaměření.
 

Zákazníkům nabízí vždy nejraději kompletní servis - od vypracování architektonického návrhu až po realizaci, protože tak nejlépe a se zárukou mohou naplnit každý požadavek a přání.
S plným respektem k osobitému vkusu, představám a potřebám klientů vypracují kreativní a odborný návrh včetně 3D vizualizací. V konečné fázi zajistí realizaci návrhu zahrnující jak veškeré potřebné stavební úpravy, tak dodávky typového nábytku, výrobu zakázkového nábytku, až po kompletní vybavení interiéru výtvarnými, textilními dekoracemi apod., to vše pouze od kvalitních a především ověřených firem.Expozice o interiérových trendech již tradičně a přitom nově


Tato již tradiční přehlídka zajímavých materiálů, barev a solitérů, uskupených do čtyř směrů se bude letos konat již po čtvrté. Stejně jako roky předchozí i nyní ji bere pod svá křídla interiérová designérka Iva Bastlová a publikace k tomuto doprovodnému programu bude součástí odborného magazínu Interiéry. Novinkou je změna umístění. Expozice bude umístěna stále ve vstupní hale č. 2, nikoli však v jedné z bočních částí, ale příchozí budou expozicí přímo procházet. Na původním místě vyrostl nový přednáškový sál, kde se bude mimo jiné konat i přednáška na téma interiérových trendů: POETIC, HARMONY, CULTURAL a SMART.

 

Tento styl je plný pastelových barev a jemných tónů. Prvky jsou tradiční i moderní zároveň. Interiéry v tomto stylu jsou harmonické, něžné ale i nadčasové. Pohladí vás na duši a jsou místem pro relaxaci. Hlavní inspirací je umění ve všech formách.

 

Zde se jedná o vyloženě klidový interiér, kde hrají hlavní roli přírodní materiály jako je pravé dřevo, kámen či vlna. Celek jako takový je zamyšlením nad ekologií, recyklací i up-cyklací a také nad domovem jako takovým, kde se nyní nescházíme jen s rodinou, ale stává se z něj i místo pro práci (home office). Barvy jsou tlumené, zemité, hlavní duo hraje zelená a modrá.

 

Není to jen retro, je to také kombinace kultur a starého a nového. Je to prostě náš domov. Přirozenost, zábava, život! Takové jsou interiéry v tomto stylu, které si na nic nehrají. Materiály jsou různorodé stejně jako motivy a dekory. Barvy jsou pestré, výrazné odstíny doplňují jemné neutrály.

 

Dobře čistitelné, multifunkční, hravé! Takové jsou moderní interiéry, kde nechybí technika na vysoké úrovni. Základna těchto interiérů je svěží, světlá až neutrální a doplňují ji výrazné barvy jako je červená či zelená. Lesk a mat se kombijí, stejně jako 3D efekty na hladké ploše s plastickými povrchy.

 Přípravy souboru veletrhů pro bydlení, zahrady a design jsou v plném proudu
Přípravy souboru veletrhů pro bydlení, zahrady a design jsou v plném proudu
Společnost ABF převzala značku projektu SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE


Specializovanou výstavu svítidel, designu a příslušenství s názvem SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE převzala společnost ABF od společnosti CZECH ARCHITECTURE WEEK dne 17. 10. 2016. Pátý ročník tohoto projektu se uskuteční na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech jako samostatná akce souběžně s veletrhy FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR GARDEN, DESIGN SHAKER a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY, a to v termínu od 23. do 26. března 2017.

ABF umožní dlouhodobý rozvoj projektu SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE

Projekt SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE představuje nejlepší a nejvýznamnější české a světové značky z oboru svítidel a osvětlovací techniky. Určen je především architektům, projektantům, stavebním inženýrům a developerům z celé České republiky. Jeho přenesení do moderních prostor výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech mu zajistí komplexní výstavní zázemí a je benefitem jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky. Projekt zde může expandovat na větší výstavní plochu, což nabízí prostor k prezentaci dalším firmám z oboru a rozšíření nabídky návštěvníkům. Dalším důvodem je možnost rozvoje navazujících odborných programů. Mohou se zde pořádat rozmanité konference, přednášky, semináře nebo workshopy, a to jak na výstavní ploše, tak v prostorách konferenčních sálů, které poskytují moderní technické zázemí. Obecně chce společnost ABF nadále pokračovat v budování značky SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE a v dalším rozvoji odborných doprovodných programů. Hlavním mediálním partnerem bude nadále časopis SVĚTLO.Ohlédnutí za veletrhy
Poděkování
Závěrečná zpráva 2017

Facebook